יום שבת, 29 באוקטובר 2016

מרחשוון התשע"ז Marcheshvan 5777 reminder

The message in English follows the Hebrew
שלום לכולם
הירח החדש של חודש מרחשוון אפשרי לצפייה בימים שני (אור לל' תשרי) ושלישי (אור לא' מרחשוון ) השבוע. ביום שני הראייה קשה וביום שלישי תהיה קלה, אך מזג האוויר צפוי להיות חורפי ולהקשות עוד יותר על הראייה. מי שיש באפשרותו ביום שני להדרים לאזור מצפה-רמון/ או איזור ניצנה/כרם שלום, יגדל את סיכויו לצפות בירח.
מרחשוון הוא שמו הנכון של החודש. לא מר-חשוון ולא מר חשוון וגם לא חשוון. שם החודש הוא גלגול לעברית של השם האשורי/בבלי הקדום שמשמעותו "החודש השמיני", ולמעשה זהו החודש היחידי ששמו משמר במשהו את השיטה המקראית של שמות החודשים.


מצורפים תרשימים


תרשים לחודש מרחשוון התשעז
תרשים לחודש מרחשוון התשעז


Please look for the new moon of Marcheshvan.
Marcheshvan is the proper name of the month. Not Mar-Cheshvan or Cheshvan. It resembles the ancient name of the month which means "The eighth month" and thus is the only month that his name related to the old system of calling the months by numbers
From Israel seeing will be hard on Monday (31st Oct) and easy on Tuesday (1st Nov). From US the seeing should be easy on Tuesday as well. The predicted weather in Israel is rainy which will make the seeing even harder. If possible for you to try on Monday to be in Mitzpe Ramon/Nizana area, please make the effort.
Finding charts (Applicable to Israel)
Marcheshvan 5777 charts
Marcheshvan 5777 charts

Global viewing maps are here
http://astro.ukho.gov.uk/moonwatch/nextnewmoon.html

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה